• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка психолога

Сторінка практичного психолога

/Files/images/psiholog/dyalnst/DSCN0964.JPG

Бельмас Ірина Сергіївна

Освіта - вища спеціальна

Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка,

Глухівський національний педагогічний університет ім. Олександра Довженка

Кваліфікаційна категорія - "спеціаліст другої категорії"

соціальний педагог-практичний психолог

Стаж роботи - 4 роки

Графік роботи

практичного психолога

Дні тижняІнтервали робочого часуРобота з дітьми, вихователямиРобота з батьками
Понеділок13.00 – 17.0014.45 – 16.00 (індивідуальне та групове консультування)16.00 – 17.00 (індивідуальні, групові консультації)
Вівторок8.00 – 12.009.45 – 11.00 (спостереження, анкетування, індивідуальні та групові заняття)11.00 – 12.00 (робота за запитом)
Середа8.00 – 12.0010.30 – 11.30 (спостереження, анкетування, індивідуальні та групові заняття)-
Четвер8.00 – 12.0010.30 – 11.30 (спостереження, анкетування, індивідуальні та групові заняття)-
П’ятниця8.00 – 12.0010.30 – 12.00 (спостереження, анкетування, індивідуальні та групові заняття)-

Основний принцип роботи - "не зашкодь"!

Педагогічне кредо:

" Дитина - це ніжний паросток ,

який стане могутнім деревом і вимагає до себе великої уваги"

(В.О. Сухомлинський)

Практичний психолог закладу :

- керується етичним кодексом психолога;


- дотримується педагогічної етики;


- будує свою діяльність на основі доброзичливості, довіри в тісному співробітництві з усіма учасниками педагогічного процесу;


- підвищує рівень психологічних знань вихователів, батьків, дітей;


- постійно підвищує свій професійний рівень.


Для чого потрібен психолог?

/Files/images/psiholog/dyalnst/DSCN2383.JPG

Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?

Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає. Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.

Що роблять дитячі психологи?

Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?

• Психодіагностика

Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.

• Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.

• Корекційно-відновлювальна робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.

Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.

• Консультування батьків та сімейне консультування

У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках та на веб-сайті ДНЗ.

/Files/images/psiholog/dyalnst/DSCN2441.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1448

Коментарi