Методичні розробки занять

/Files/photogallery/1085/p00003.jpg

Тема. «Дощик гарний чи поганий?»

Мета:

- дати можливість батькам побачити свою дитину в групі дітей, її здатність до пізнавальної діяльності;

- познайомити зі змістом цієї діяльності, залучати до участі в педагогічному процесі по пізнавальному розвитку дітей; ознайомити дітей із суперечливістю явищ через поняття «добре погано»;

- розвивати психічні процеси (пам'ять, увагу, мовлення, мислення), креативність.

Обладнання: папір, фарби, картки з літерами, розрізні картинки,

Хід заняття:

1. Вправа «Вітання»

Психолог. Дорогі діти, сьогодні у нас незвичайна зустріч до нас у гості в дитячий садок прийшли наші мами і папи. Спершу давайте по черзі назвемо ім'я по-батькові своїх батьків, представимо їх("Вітання").

Дякую, тепер, коли усі гості представлені можна вирушати в подорож на пошуки чарівної країни. Допомагати нам в цій складній справі будуть наші мами і папи. Перш ніж почнеться наша подорож, треба розшифрувати назву цієї країни.

2. Вправа "Закресли через одну букву"

На столі лежать листочки паперу, на якому зображені багато букв. Для того, щоб упізнати назву чарівної країни, потрібно закреслити їх через одну букву, починаючи з першої (Дитина закреслює і читає слово,якщо дитина ще не вміє читати читає мама). Як називається наша країна? (Країна знань) Потрапити в неї непросто. Двері цієї країни закриті на декілька замків, які нам належить відкрити. А ось, і перший замок.

3. Вправа «Ласкаві кроки» Дитина та батько стають один проти одного на відстані 10-12 кроків. Умови гри: крок можна зробити, тільки сказавши ласкаве слово.

4. Вправа «Що спочатку, а що потім» .

Нам треба відкрити наступний замок. Розсипалися картинки, потрібно зібрати їх в певній послідовності: що відбувається спочатку, а що потім (мама і дитина викладають послідовно картинки та складають розповідь за ними). Молодці, діти. Але у нас ще залишився останній замок.

5. «Допоможи дощику дізнатися - хороший він чи поганий?»

Цей замок відкрити дуже важко, але я впевнена, що разом ми обов’язково вирішимо і цю задачу. Послухайте казку.

Жив-був дощик. Одного разу нудьгував він на хмаринці і раптом почув з землі, що його хтось кличе: «Допоможи мені, хороший дощик!» Спустився дощик на землю і зрозумів, що його кличе з-під землі зернятко. Полив його дощик і виросло дерево. «Спасибі тобі, добрий дощик!» - Сказало дерево. Застрибав дощик від задоволення по кущах і ... облив пташку. Заплакала пташка: «Поганий дощик: намочив усі мої пір'я, мені тепер ніяк не злетіти, лисиця мене зловить!» Засмутився дощик, пішов, не розбираючи дороги, і попав в болото. А там йому дуже зраділи жаби: «Здрастуй, хороший дощик! Допоможи нам! Ми давно тебе чекаємо - болото зовсім пересихає ». Гайнув дощик що було сили і намочив дівчинку. Розсердилася дівчинка: «Поганий дощик! Забруднив моє нове плаття, а бантик намок і став негарним!» Злякався дощик, хотів на хмаринці сховатися, але почув, як його покликав хлопчик:« Гей, хороший дощик! Полив подовш і посильніше - мені треба кораблики в калюжах пускати! »Знову помчав дощик. А ввечері повернувся він на хмаринку і подумав: «Хороший я чи поганий?» А ви, діти, як думаєте? (відповіді дітей). Запропонувати намалювати один з епізодів оповідання. Заохотити уособлення дощику. Обговорення малюнків. 6. Рефлексія.

Ось, нарешті, ми і відкрили усі замки. (Звучить чарівна музика). Країна знань для нас тепер відкрита. Імпровізовані замки з картону перевертаються, на зворотному боці написані букви. Діти читають слово "школа". Ми можемо по ній подорожувати, роблячи нові відкриття. Для цього потрібно бути яким? Дитина і батьки по черзі називають, які якості повинні мати учні(уважність, допитливість, усидливість, доброта, винахідливість тощо). І, звичайно ж, найголовніші помічники в цій подорожі - батьки, які завжди готові тобі допомогти.

7. Вправа «Мікрофон» Психолог пропонує учасникам утворити коло і подивитися на мікрофон. Кожен по черзі може щось сказати про подорож, свій настрій. (Може статися, що деякі діти не захочуть говорити - наполягати на цьому не треба).

Тема. «Давайте познайомимося»

Мета:

- знайомство учасників, створення сприятливої ​​атмосфери для ефективного початку роботи групи;

- оптимізувати дитячо-батьківські відносини;

- розвивати комунікативні навички дитини, увагу, креативність;

- допомагати створювати довірчі та доброзичливі стосунки в сім'ї.

Обладнання: стільці для кожного учасника, поставлені в коло, аркуші паперу для написання імен; кольорові олівці, картки з геометричними фігурами; шпильки; магнітофон; диск із записом спокійної розслаблюючою музикою; столи для малювання; килим, подушка.

Хід заняття

1. Вступне слово психолога.

Я рада усіх вас привітати. Рада, що ми зібралися для цікавої і пізнавальної роботи. 2. Вправа «Знайомство». Мета: знайомство учасників один з одним, створення робочої атмосфери, згуртування групи. Психолог пропонує учасникам по черзі представитися тим ім'ям, яким би вони хотіли, щоб їх називали. Це ім'я записується на аркуші паперу, який прикріплюється шпилькою до одягу. Дітям, які не вміють писати, допомагають дорослі. 3. Вправа «Автопортрет». Мета: знайомство учасників один з одним, ідентифікація себе зі своїм ім'ям, формування позитивного ставлення до свого «Я». Психолог пропонує кожному учаснику намалювати свій автопортрет кольоровими олівцями. Час малювання - не більше 20 хв. Потім всі сідають в коло і кожен учасник, показуючи свій портрет, розповідає про себе (який він, що любить, чим захоплюється тощо). Під час малювання звучить повільна, плавна, розслаблююча музика 4. Вправа «Поміняйтеся місцями ті, хто ...». Мета: розкріпачення учасників, створення атмосфери згуртованості. У кожного учасника є картка із зображенням геометричної фігури (літери, цифри). Психолог показує загальну картку із зображенням кількох фігур (наприклад, коло, квадрат, 2 прямокутника, трикутник). Діти по команді повинні встати у відповідності загальній картки.

5. Вправа «Відчувай спиною» Діти діляться на пари. По черзі кожний малює пальцем на спині в іншого цифри, букви і т.д. Дитині необхідно вгадати, що намалювали на його спині.

6. Вправа «Асоціації» Дітям пропонується у відповідь на слова психолога підібрати інші, пов'язані з ним за змістом (в даному випадку пропонується шкільна тематика), наприклад, парта - карта, дзвінок - урок, щоденник - учень, журнал - пенал ... (портфель, дошка, пенал, альбом , їдальня, учитель тощо).

7. Вправа «Ембріон». Мета: навчання прийомам релаксації, установлення тілесних контактів між мамою і дитиною. Учасники розбиваються на пари: мама і дитина, влаштовуються на килимі. Психолог включає розслаблюючу музику і говорить: «Діти, уявить, що ви стали маленькими-маленькими кошенятами і забралися до своєї мами-кішки на колінки, зручно влаштувавшись там». Ця поза витримується приблизно 1 хв. Після чого батьки і діти діляться враженнями.

8. Вправа «Ромашка». Мета: розкриття свого «Я», розгадування характерів з опорою на художнє зображення, створення атмосфери згуртованості. Учасники розбиваються на пари: мама і дитина. Психолог пропонує виконати спільний малюнок «Ромашка»: в центрі квітки треба вписати ім'я дитини, на пелюстках - пестливі імена або сімейні прізвиська, внизу на стеблинці - ім'я, з яким мама звертається до дитини, коли сердиться. На сонечку потрібно написати те звернення, яке найбільше подобається дитині. Час виконання - 10-15 хв. Після закінчення малювання, всі сідають в коло, показують свої квіти, аналізують процес роботи: хто що малював, хто кому і як допомагав, хто вибирав кольори та імена тощо. Учасники можуть ставити один одному запитання.

9. Вправа «Рефлексія». Рефлексія - це здатність і вміння бачити себе, свої дії, стосунки з людьми, пізнавати свій внутрішній світ, розуміти себе. У той же час рефлексія - це і вміння бачити і розуміти те, як до тебе ставляться інші люди, як вони тебе розуміють, тобто рефлексія допомагає пізнати самого себе. Психолог пропонує батькам згадати свої відчуття і враження і продовжити фразу: • Я зрозуміла ... • У моїй дитині мене здивувало ... • Мені дуже сподобалося ... • Мені хотілося б ... ( критика, зауваження,пропозиції.) 10. «Чарівна подушка» Психолог пропонує дітям утворити коло і подивитися на чарівну подушку , яка лежить в центрі кола.

- Кожен по черзі може сісти на чарівну подушку і розповісти нам про якесь своє бажання. Можливо, воно буде пов'язано з кимсь із хлопців або зі мною, або з майбутньою школою. Але може бути і зовсім інше бажання, наприклад, щоб у батьків було більше часу для вас, щоб ви знайшли хорошого друга тощо. Той, хто сидить на подушці, повинен починати розповідь словами: «Я хочу ...». Всі інші будуть уважно його слухати. Оповідач сам вирішує, кому він передасть подушку далі. Після того, як ми вислухаємо бажання всіх бажаючих, ми можемо поділитися враженнями.

«Етюди для душі»

Релаксація (від лат. Relaxation - ослаблений) - 1) поєднання розуму і тіла (м'язів); 2 (фізіол.) - розслаблення або різке зниження тонусу скелетної мускулатури. Аутотренінг (від грец. Autos - сам, свій, само і англ. Training - тренінг) - система вправ з метою вироблення максимальної працездатності. Уміння не тільки розслаблятися, але і зібратися. Створи в собі сонце У природі є сонце. Воно світить і всіх любить і гріє. . Давайте створимо сонце в собі. Закрийте очі, уявіть в своєму серці маленьку зірочку. Подумки направляємо до неї промінчик, який несе любов. Ми відчуваємо, як зірочка збільшилася. Направляємо проміннячко з добром, зірочка стала ще більше. Я направляю до зірочці промінчики, які несуть здоров'я, радість, тепло, світло, ніжність, ласку. Тепер зірочка стає великою, як сонце. Воно несе тепло всім, всім, всім (руки в сторони). Чарівна квітка добра Покладіть квітка Добра і гарного настрою на обидві долоні. Відчуйте, як він зігріває вас, ваші руки, ваше тіло, вашу душу. Від нього виходить дивовижний запах і приємна музика. І вам хочеться її послухати. Подумки помістіть все добро і гарний настрій цієї квітки всередину, в своє серце. Відчуйте, як добро входить у вас, доставляє вам радість. У вас з'являються нові сили: сили здоров'я, щастя і радості. Ви відчуваєте, як ваше тіло наповнюється задоволенням і радістю. Як приємно вашому обличчю, як добре і радісно стає вашій душі. Вас обвіває теплий, лагідний вітерець. У вас добре, зігріваючий душу настрій. Я хочу, щоб ви запам'ятали, то що зараз відчуваєте, і взяли з собою, ідучи з цієї кімнати. Теплі почуття і гарний настрій будуть як і раніше з вами • Відкрийте очі. • Подивіться по сторонах. • Пошліть один одному добрі думки. • Всього вам доброго! Подорож на хмарі Я хочу запросити тебе в подорож на хмарі. Стрибни на біле пухнасте хмару, наче м'яку гору з пухких подушок. Відчуй, як твої ноги, спина, попка зручно розташувалися на цій великій хмарної подушці. Тепер починається подорож. Твоє хмару повільно піднімається в синє небо. Відчуваєш, як вітер обвіває твоє обличчя? Тут, високо в небі, все спокійно і тихо. Нехай твоє хмару перенесе тебе зараз в таке місце, де ти будеш щасливий. Постарайся подумки «побачити» це місце як можна більш точно. Тут може відбутися що-небудь чудове і чарівне (Пауза 30 секунд) Тепер ти знову на своєму хмарі, і воно везе тебе назад. На твоє місце у класі. Злізь з хмари й подякуй йому за те, що воно так добре тебе покататися Тепер понаблюдай, як воно повільно розтане в повітрі Потягнися, випрямися і знову будь бадьорий, свіжий і уважний.

«Друг в беде не бросит»

для детей 5-7 лет

Задачи:

- воспитывать доброжелательное отношение к окружающим, эмпатию;

- раскрыть значимость моральной поддержки товарищам, которая выражается в сочувствии;

- формировать навыки доброжелательного поведения, ценностное отношение ребёнка к себе и окружающим его людям.

Материалы: Аудиозапись с музыкой для релаксации, мяч.

Ход занятия:

1. « Доброе утро». Ребята сидят на стульчиках в кругу. Психолог и дети приветствуют друг друга, передавая по кругу мяч.

2. Психолог говорит и показывает действия, дети повторяют за ним.

Доброе утро, ручки! Вы проснулись? (Хлопки руками, самомассаж пальцев рук, ладоней).

Доброе утро, глазки! Вы проснулись? (Поглаживание век). Доброе утро, ушки! Вы проснулись? (Растирание мочек ушей пальчиками). Доброе утро, ножки! Вы проснулись? (Потопать ногами, поглаживание, похлопывание ног). Доброе утро, солнышко! Я проснулся. (Улыбнуться и протянуть руки к солнышку).

3. Психолог читает детям рассказ Л.Н. Толстого «Два товарища».

Далее идёт обсуждение рассказа:

- Что произошло с мальчиками в лесу?

- Что чувствовал мальчик, оставшись один на один с медведем?

- Как бы вы поступили в этой ситуации?

4. Игра « Красный- жёлтый- зелёный».

По сигналу психолога дети двигаются по группе.

Зелёный- бегают, прыгают, танцуют, жёлтый- ходят, красный- замирают.

5. Обсуждение и проигрывание проблемной ситуации.

- Кристина потеряла во время прогулки заколку. Она была очень расстроена. Максим заметил это и…………( дети предлагают свои варианты решения ситуации).

- Дети собираются на прогулку, у Тани никак не получается застегнуть верхнюю пуговицу на куртке. ……

- Оля недавно перешла в новую группу. Она добрая, но стеснительная девочка. Чаще всего она играет одна или смотрит как весело играют другие дети.

-Что чувствует Оля? Как ей можно помочь?

Во время обсуждения психолог обращает внимание детей на то, чтобы дети искренне интересовались состоянием друг друга, помогали и поддерживали, успокаивали.

- Друга всегда выручайте, всегда помогайте: не ждите, когда тебя попросят о помощи, учитесь сами видеть, кому она нужна. Нельзя смеяться над другом, если он попал в трудную ситуацию. Добрые дела всегда нужны и приятны людям.

6. Игра « Давай дружить». Ведущий подходит к ребёнку, называет его по имени, произносит ключевую фразу ( …., давай дружить!) и протягивает ему руку. После этого дети пожимают друг другу руки и ведущим становится, выбранный ребёнок. Игра продолжается до тех пор пока ведущим не побывает каждый ребёнок.

7. Психолог подводит итог занятия. Кого мы можем считать настоящим другом, и зачитывает стихотворение:

Дружба крепкая не сломается,

Не расклеится от дождей и вьюг.

Друг в беде не бросит,

Лишнего не спросит-

Вот, что значит настоящий

Верный друг.

Мы поссоримся и помиримся,

« Не разлить водой!»- шутят все вокруг.

В полдень или в полночь

Друг придёт на помощь-

Вот, что значит настоящий

Верный друг.

8 . « До свидания». Психолог и дети прощаются друг с другом, передавая по кругу мяч.

Ігри для дітей з ускладненнями у спілкуванні

Зазвичай молодші дошкільники за своєю вдачею дуже товариські, життєрадісні, оптимістичні. Вони цілком здатні обходитися без батьків, знаходячи спільні з іншими дітлахами заняття та ігри. Якщо дитина із задоволенням включається в ігри з однолітками, приймає загальні правила, не конфліктує, з цікавістю відгукується на пропозиції познайомитися, то можна сказати, що вона комунікабельна і не зазнає труднощів у взаємостосунках з оточуючими. Але як боляче буває батькам бачити, коли, спостерігаючи за іграми дітей, їхня дитина часто стоїть осторонь, не наважується підійти, лякається дорослих. Анітрохи не легше, якщо вона весь час конфліктує, ображає інших, сперечається, заважає грати іншим дітям. Труднощі у взаєминах малят виникають нерідко, і це нормально, але вихователеві варто звернути увагу на стійкі прояви замкненості, конфліктності, образливості й емоційної нестійкості у дитини під час спілкування. Насторожити можуть і часті скарги на те, що всі оточуючі погані, б'ються, кривдять, ображають, не приймають малюка до гри. Зазвичай діти можуть домовитися між собою, та іноді вихователеві слід допомогти дитині встановити контакти з іншими дітлахами. Завдання вихователя — ввести дитину в світ складних людських стосунків і почуттів, не на словах, а на прикладах з реального життя показати, як можна долати труднощі в спілкуванні. Дитина повинна відчувати, що вона не самотня і що мати друзів — це чудово! КлубочокГра вчить дітей жити дружно, відчувати інших, підтримувати й співпереживати, допомагає згуртувати дітей у групі. Гру корисно проводити з малознайомими дітьми, які тільки-но прийшли до дитячого садка. Організація гри Діти сідають у коло, ведучий, тримаючи в руках клубочок, обмотує нитку довкола пальця і ставить учаснику гри будь-яке питання, що його цікавить (наприклад: «Як тебе звуть?», «Чи хочеш ти зі мною товаришувати?», «Що ти любиш?», «Чого ти боїшся?» тощо). Потім він котить клубочок до дитини, яка ловить клубочок, обмотує нитку довкола свого пальця, відповідає на питання, а потім пропонує своє наступному гравцю. Таким чином, наприкінці гри клубочок повертається до ведучого. Всі бачать нитки, що зв'язують учасників гри в одне ціле, визначають, на що ця фігура схожа, багато дізнаються одне про одного, гуртуються. Зауваження. Якщо ведучий вимушений допомагати дитині, то він бере при цьому клубочок назад, підказує і знову кидає його дитині. У результаті можна визначити дітей, які відчувають ускладнення в спілкуванні,— у ведучого з ними будуть подвійні, потрійні зв'язки. Кухарчуки Гра розвиває уміння слухати й виконувати команди, знайомить малят з навколишнім світом, об'єднує їх. Організація гри Усі встають у коло — це каструля. Зараз готуватимемо суп (компот, вінегрет, салат). Кожен вигадує, роль якого компонента страви він буде виконувати (м'ясо, картопля, морквина, цибуля, капуста, петрушка, сіль тощо). Ведучий вигукує по черзі, що він хоче покласти в каструлю. Той, хто упізнав себе, стрибає в середину кола, наступний гравець після стрибка бере за руки попереднього. Так роблять усі «компоненти», поки не опиняться в середині кола. У результаті виходить смачна, красива страва — просто смакота. Добра тваринаГра розвиває уміння чути одне одного, відчувати підтримку інших дітей, уміння виконувати дії за командою. Організація гриУчасники встають у коло і беруться за руки. Ведучий тихим голосом говорить: «Ми - одна велика добра тварина. Давайте послухаємо, як вона дихає!» Всі прислухаються до свого дихання, дихання сусідів. Ведучий: «А зараз спробуємо подихати разом!» Вдих - усі роблять крок вперед. Видих - усі роблять крок назад. Вдих - усі роблять два кроки вперед, видих - усі роблять два кроки назад. Вдих - два кроки вперед, видих - два кроки назад. Вихователь коментує: «Так дихає не тільки тварина, так само чітко й рівно б'ється її велике добре серце. Стук - крок уперед, стук - крок назад і так далі». ТіньГра розвиває уміння чути одне одного, відчувати підтримку інших дітей, уміння виконувати дії за командою. Організація гриОдин гравець ходить по приміщенню і робить різні рухи, несподівані повороти, присідання, нагинається в сторони, киває головою, махає руками. Решта дітей встають за ним у лінію на невеликій відстані. Вони - його тінь і повинні швидко й чітко повторювати його рухи. Потім ведучий міняється.

Тема. «Подорож краплинки»

Старший дошкільний вік

Характеристика заняття: навчально-ігрове, інтегроване

Мета:

- забезпечувати атмосферу довіри, зняття емоційного напруження; встановлювати позитивний, емоційний контакт дітей між собою та психологом;

- продовжити знайомити дітей з творами В. Сухомлинського;

- формувати інтерес до явищ живої і неживої природи, уточнювати і розширювати знання про стан води, її роль для оточуючого;

- вправляти в умінні вирішувати проблемні питання, висловлювати свою думку, вміти відстояти своє судження;

- розвивати логічне мислення, пам’ять, творчу уяву, уміння зосереджуватися, спостережливість;

- виховувати любов та бережне ставлення до води, і до природи в цілому.

Попередня робота:

- виготовилення демонстраційного та наочного матеріалу;

- протягом року знайомити дітей із творчістю В. Сухомлинського на тематику явищ природи: «Барвисте коромисло», «Краплини роси», «Хлопчик і сніжинка», «Перша крига на ставку», «Де береться краплинка»;

- екскурсії в природу, бесіди, заняття в природі, досліди, спостереження.

Матеріал до заняття: фланелеграф, спокійна музика, магнітофон, кольорові олівці, різнокольорові стрічки, картки із схематичними малюнками, стаканчики, молоко, вода, лід, соломинки, термос з окропом, духи, дзеркальце, чарівна скринька.

Хід заняття:

Психолог:

Станемо разом ми у коло,

Скільки друзів, глянь навколо.

Руку дружбу простягну,

З другом сварку не почну.

Будемо всі дружно грати,

Правил гри не забувати.

Вправа «Привітання»

Діти стоять у колі. Психолог присідає по черзі перед кожною дитиною, дивлячись їй у вічі, з’єднує підняті вгору свої долоні з долоньками дитини і говорить слова: «Добрий день, Данилко». Дитина відповідає: «Добрий день, Світлана Олександрівна».

Психогімнастика

Вліво – вправо, вліво – вправо,

Оберніться – подивіться,

Один – одному всміхніться.

- Дітки вам подобається, коли у вас гарний настрій?

(відповіді дітей)

- Адже гарний настрій допомагає будь – яку справу виконати легко.

Дітки сьогодні до нас у садочок приходив листоноша і приніс нам конверт. Зараз ми з вами прочитаємо, від кого ж нам прийшов лист. А лист особисто вам, - діткам старшої групи.

(Читання листа. Добрий день, любі друзі! Я дуже рад зустрічі з вами і сьогодні хочу розказати вам цікаву історію)

Психолог:

Ну що діти хочете послухати історії Розвивайки? Ну тоді, сідайте зручненько та слухайте.

Одного дня на дворі з хмаринки пішов дощ зі снігом і в повіті зустрілись Краплинка і Сніжинка.

- Якої пори року може таке трапитися? (варіанти відповідей дітей.)

Краплинка подивилась на Сніжинку і подумала: вона така красива, ніжна, різбляна, а я така сіра, незграбна.

Сніжинка привітно посміхнулась і сказала:

«Добрий день, сестричко!»

Краплинка здивовано подивилась і не зрозуміла, чому Сніжинка назвала її сестричкою.

Психолог:

- Чому Сніжинка назвала Краплинку сестричкою? (вислуховує варіанти відповідей дітей і продовжує розповідь).

Засвітило тепле сонечко і Краплинка засяяла в райдузі різними барвами. І вона стала красивою.

- Якими барвами засяяла Краплинка?

Краплинка побігла далі і бачить стоїть пишний, зелений, могутній дуб. Замилувалась вона красою дуба. На дворі світило сонце. Був жаркий, спекотний день.

- Якої пори року це було?

Краплинка бачить, на ялинці сидить пташка і сумно співає.

- Чому пташка така сумна? (відповіді дітей).

- Як Краплинка може їй допомогти?

Напоїла Краплинка пташку, а та їй подякувала і весело заспівала. І тут Краплинка помітила, що стала трошки меншою

- Чому вона поменшала? (відповіді дітей).

Проходячи через ліс, Краплинка вийшла на маленьку галявину, на якій росла Квітка. Вона вирішила підійти і познайомитись. Побачила, що Квіточці дуже погано: пелюстки опустились до землі.

- Чому Квіточка себе так почувала, як ви думаєте? (відповіді дітей).

Напоїла Краплинка Квіточку, умила, освіжила і запропонувала дружити. І з ти пір стали Краплинка і Квіточка кращими друзями на світі.

Побігла краплинка далі і бачить: стоїть млин з опущеними крилами і не крутиться. А люди чекають молотити борошно і не можуть дочекатися.

- Діти, з яких причин не крутиться млин, як ви гадаєте? (відповіді дітей).

Млин, який стоїть на річці називається водяний і крутиться він завдяки силі води.

- Як ви гадаєте одна краплинка може поповнити воду у річці? (відповіді дітей).

Краплинка згадала про своїх друзів і вирішила покликати їх.

- А кого могла покликати Краплинка? (відповіді дітей).

От Краплинки і взялись за руки і утворили сильний потік, від якого млин закрутився. Зерно почалось молотитись і борошно посипалось у мішки. Краплинка подякувала своїм друзям і попрощалась з ними.

Останні дні літа були жаркими, Краплинка багато працювала і з кожним днем ставала все меншою і меншою.

- Якою роботою займалась Краплинка влітку? Кому ще Краплинка могла допомагати?

Раптом Краплинка почала підніматись вгору.

- Чому таке трапилося?

Настала осінь подув холодний вітер, листя почало опадати з дерев, пішов осінній холодний дощ. І знову Краплинка впала на землю.

- В що може перетворитись Краплинка восени? (в туман, мокрий сніг, дощ).

Психолог:

Діти, сподобалась вам історія?

Гра «Ласкаві слова для краплинки»

Давайте знайдемо найкращі слова для водички – краплинки. (Чистенька, прозора, маленька, свіженька, солоденька …)

Психолог:

Подивіться у нас з’явилась усміхнена краплинка. Чому у неї гарний настрій? А якому слову крапелинка зраділа найбільше?

А чи правильно ви сказали, давайте перевіримо.

Досліди з водою

1.Вода прозора. Перед дітьми стоять два стаканчика: один з водою, інший з молоком. В обидва стаканчика покласти соломинки.

Запитання:

- У якому із стаканчиків видно соломинку, а в якому ні? Чому? (Перед нами молоко та вода, в стаканчику з водою ми бачимо соломинку, а в стаканчику з молоком - ні).

Висновок: вода прозора, а молоко ні.

- Діти, а що було б, якби річкова вода була непрозорою? Наприклад, в казках йдеться про молочні річки з кисільними берегами. Могли б риби, і інші тварини жити в таких молочних ріках? 2.У води немає смаку.

- Діти, давайте спробуємо водичку через соломинку.

- Чи є у неї смак?

А зараз спробуємо молоко. Відрізняються на смак молоко та водичка?

Якщо вони не переконалися, нехай ще раз спробують воду. (Діти часто чують від дорослих, що вода дуже смачна. У них формується невірне уявлення. Пояснити, що коли людина дуже хоче пити, то із задоволенням п'є воду, і, щоб висловити своє задоволення, каже: «Яка смачна вода», хоча насправді її смаку не відчуває.) 3.Уводи немає запаху

- Діти, давайте ми з вами понюхаємо водичку.

- Чим вона пахне або зовсім не пахне?

Для порівняння можна запропонувати понюхати воду, в яку додали ароматичні речовини (духи, сіль для ванн).Однак можна підкреслити, що вода з водопровідного крана може мати запах, так як її очищають спеціальними речовинами, щоб вона була безпечною для нашого здоров'я. 4. Лід - тверда вода. Взяти кубики льоду. Помістити їх в окремі стаканчики, щоб кожна дитина спостерігала за своїм шматочком льоду. Діти повинні стежити за станом кубиків льоду в теплому приміщенні.Звернути їх увагу на те, як поступово зменшується кубик льоду.

- Що відбувається з льодом? Взяти один великий кубик льоду і кілька маленьких. Поспостерігати, який з них розтане швидше: великий чи маленький. Важливо, щоб діти звернули увагу на те, що відрізняються за величиною шматки льоду розтануть в різні проміжки часу.

Висновок: лід - це теж вода. 5.Пар - це теж вода Взяти термос з окропом. Відкрити його, щоб діти побачили пар. Помістити над дзеркальце. На ньому виступлять крапельки води, показати їх дітям.

- Що ви побачили на дзеркальці? Який висновок можна зробити? (Вода – це пар)

- Молодці діти. Ось така чарівниця водичка-краплинка.

Психолог:

Діти, давайте подивимось ще в конверт, може ще щось нам приготував Розвивайко. Так, ось ще один малесенький конверт, на якому написано: «Друзі Краплинки». А ви хочете подивитись, з ким товаришує Краплинка. (Психолог дістає схематичні малюнки). Діти, ви зрозуміли, що тут намальовано? Лінії, кружечки… Як ви думаєте що це? Це мабуть Розвивайко забув домалювати малюнки. Спробуємо йому допомогти?

Сідайте, будь-ласка, на стільчики за столи.

А щоб краще виконати завдання, спочатку розімнемо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика

«Дружні пальчики»

Ось ці пальчики щипають,

(Великим і вказівним пальцем щипати долоню другої руки).

А ці пальчики гуляють.

(Вказівний і середній «йдуть» по другій руці).

Ці два завжди розмовляють,

(Середній та безіменний ворушаться, труться один об одного).

Ці – тихесенько дрімають,

(Безіменний і мізинець притискати до долоні).

А великий із мізинцем

Можуть весело умитись.

(Крутити великим пальцем навколо мізинця).

Вправа «Домалюй»(за методикою Дьяченко)

- Подивіться, будь-ласка, на малюнки, подумайте, з ким товаришує Крапилнка, і спробуйте домалювати.

Аналіз виконаних робіт

- З ким же товаришує Краплинка? Отже, вода потрібна всім: і рослинам, і тваринам, і птахам, і комахам, і рибам, і нам, людям. І всім вода потрібна чиста, прозора. Тому ми повинні її берегти, не забруднювати самим і не дозволяти забруднювати іншим.

- Дітки, пропоную, всі ваші малюночки надіслати Розвивайки. Я думаю, коли він побачить ваші малюнки, дуже зрадіє. Ви згодні?

Психолог:

Ну що, ви стомилися трішки? Тоді я вас запрошую на квітковий бал, бо у ваших малюнках багато гарних квітів. Але для цього нам потрібно перетворитися на квіточки, адже на квітковому балі присутні лише квіти. А допоможе нам в цьому чарівна скринька, в якій знаходяться різнокольорові квіткові пелюстки.

(Діти вдягають на руки різнокольорові стрічки)

Етюд «Квітковий бал».

(Під спокійну музику діти виконують танок)

А тепер, уявіть себе чарівними квітами.

Які ж ви гарні квіточки? А ось і наша зелена галявина.

Ми маленькі квіточки. Ростемо на прекрасній галявині. Вранці прокидаємося після сну, розкриваємо свої пелюстки, повертаємося до сонечка, набираємося від нього сил і тепла, танцюємо під виспівування пташок. Ми дружемо з Краплинкою, яка радує нас свіженькою водичкою. Нам весело і радісно. Довкола нас чудові пахощі. А коли сонечко сідає за обрій, ми також припиняємо свій танок.

Мабуть, зараз ми з вами були похожі не тільки на квіточки, а й на справжніх артистів. І як у справжніх артистів я хочу взяти у вас інтерв’ю.

Інтерв’ю «Ми артисти»

- Що сьогодні вам найбільше сподобалося?

- А що було важко зробити?

Сюрпризний момент.

Любі дітки, ви були сьогодні такі уважні, кмітливі, розумні. Я хочу подарувати вам ось такі «Посмішки». Вони будуть завжди дарувати вам гарний настрій та впевненість. Адже коли у людини гарний настрій вона легко зможе долати будь-які перешкоди. Будьте завжди радісними і добрими і своє добро даруйте своїм рідним і друзям.

Вправа «Усім, усім, допобачення».

Станем разом ми у коло,

Скільки друзів - глянь навколо.

Попрощатись не забудем,

Дружно гратися ми будем.

/Files/images/psiholog/dyalnst/DSCN2417.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1955

Коментарi